Základné INFORMÁCIE

V prípade, že si vrcholová top športovkyňa, závisí v akom období sa tvoja výkonnosť nachádza a podľa toho by sa dali zvoliť aj tréningové prostriedky a metódy na zlepšenie tvojho výkonu. Podľa cieľa prípravy, aktuálnej formy a podľa vrcholu sezónu sa dá pomocou individuálne zvolených postupov zvýšiť výkon. Ale treba povedať, že takéto zlepšenie zvládne len naozaj kvalitný tréner.

Avšak, ak nie si vrcholová športovkyňa a nejdeš na olympiádu, alebo majstrovstvá sveta, ale napriek tomu sa aj tak chceš zlepšiť v nejakom športe, tak väčšinou naozaj nie je problém sa zlepšiť.

Zlepšenie výkonu pomocou doplnkov výživy je možné na úrovni zrýchlenia regenerácie počas výkonu, alebo po výkone, alebo zvýšenie energetickej kapacity. Tým pádom môžeš podať intenzívnejší, alebo trénovať vo vyššej frekvencii, čo v praxi znamená viac kvalitných tréningov = lepší výkon. Čo je veľmi zjednodušený pohľad, ale takto nejako by to malo fungovať. V žiadnom prípade nečakaj, že užívaním doplnkov výživy budeš z minúty na minútu rýchlejšia, silnejšia, alebo nesmrteľná.

Existujú látky, ktoré rapídnym spôsobom zvyšujú výkonnosť napríklad cez hormonálne riadenie organizmu, takéto látky sa nazývajú doping. Ak ti bude niekto niekedy ponúkať doplnok výživy, ktorý ti zmení život a neskutočne ti narastie výkonnosť tak buď klame, alebo ti ponúka zakázané latky. Doplnky výživy ti vedia pomôcť jedine do tvojej určitej prirodzenej výkonnostnej úrovne. Nad túto úroveň ťa nikdy nedostanú a ak áno je to doping.

Balíčky boli zostavené tak, aby vyhovovali požiadavkám športujúcich žien, ktoré podávajú výkon. Vybrali sme tri momentálne najzastúpenejšie športové aktivity s odlišnými požiadavkami na regeneráciu počas a po výkone. Vybranými športovými aktivitami sú beh, crossfit a teamové športy. Tzn., že tieto balíčky sú určené ženám, ktoré podávajú športové výkony, či už na amatérskej úrovni, alebo profesionálnej a chcú sa neustále zlepšovať. Vyskladané balíčky sú zostavané na urýchlenie regenerácie počas a po výkone.

Určenie ideálnych doplnkov výživy je ako všetko ostatné vysoko individuálna záležitosť, ale vieme ju ako tak zovšeobecniť. Pre tieto tri športové aktivity sme vybrali proteín ako základ na urýchlenie regenerácie svalového poškodenia po výkone. Vždy budeme tvrdiť, že vyvážená pestrá strava s dostatkom bielkovín je základ a nič ju nenahradí. No v prípade, že z nejakého dôvodu nevieš neustále dodržiavať ideálny stravovací režim, alebo máš veľmi náročné a niekedy až dvojfázové tréningy, určite treba rozmýšľať nad proteínom. Štúdie ukazujú, že srvátková bielkovina patrí medzi top potraviny sveta z rôznych hľadísk.

Ďalší doplnkom výživy, ktorý má reálne potvrdenú účinnosť je kreatín. Treba však povedať, že ak chcem odbehnúť maratón, tak kreatín nepripadá do úvahy. Je ideálny pre teamové športy, alebo crossfit, kde sú krátke intervaly zaťaženia s dostatočným intervalom odpočinku. Kreatínové doplnky výživy ti pomôžu navýšiť kapacitu svojho vlastného kreatínu a tým pádom o pár sekúnd zvýšiť trvanie tvojej vysokointenzívnej a krátkotrvajúcej činnosti. Môže ti pomôcť spraviť krok navyše, čo ako určite vieš, častokrát rozhoduje kto bude víťaz a kto porazený.

Aminokyseliny BCAA obsahujú tri aminokyseliny leucín, isoleucín a valín. Práve leucín sa zdá byť tá kľúčová aminokyselina, ktorá pri určitom množstve denného príjmu štartuje anabolický proces nazývaný proteosyntéza, čo po slovensky znamená, že spúšťa obnovu alebo tvorbu svalových vlákien. Okrem iného taktiež zlepšuje imunologické ukazovatele najmä po behu, alebo nejakej vyčerpávajúcej dlhotrvajúcej činnosti. Momentálne každý kvalitný proteín obsahuje aj dostatočné množstvo BCAA. No ak máš dvojfázové alebo vyčerpávajúce tréningy, tak určite BCAA ti pri správnom dávkovaní absolútne neuškodia.

Karnitín je taktiež aminokyselina, ktorá má kopec pozitívnych účinkov a patrí do doplnkov výživy, ktoré sú reálne účinné. Karnitín by mal priaznivo pôsobiť na činnsoť srdca a ako je známe, zefektívniť využívanie tukov na tvorbu energie, čo sa perfektne hodí na zlepšenie tvojho bežeckého výkonu.

Stiahni si svoj E-BOOK ZDARMA ,,Domáce cvičenie,,

Domáce cvičenie,

v spolupráci s Movement Institute 😍 💪

Podrobný popis cvičení, aby ich vykonávanie bolo čo najefektívnejšie

Kniha je rozdelená na dve časti:

📌 tréningový plán pre začiatočníkov

📌 tréningový plán pre pokročilých

 

❌K cvičeniam nepotrebuješ žiadne pomôcky ❌

👍 Cviky sa dajú cvičiť kdekoľvek, keď si nájdeš chvíľku času⏰

gnjgg

Balíčky na zlepšenie športového výkonu

bežecký

bezecky zlavovy balicek gym-queen

Balíček obsahuje:

Pure Whey Protein Pro Supps, 1815g

BCAA Reoladed San, 454g

L-karnitín Luquid 3000 Applied Nutrition, 495ml

Raw fusion proteínová tyčinka San, 70g

Šejker Original Pink Camo Smart Shake, 1000ml

Legíny tmavé Muscle Pharm

Prečo tento balíček?

Beh je neustále čoraz populárnejší šport. Svojou finančnou nenáročnosťou priťahuje čoraz viacej priaznivcom zdravého životného štýlu. Jediné čo na beh potrebuješ sú čas kvalitné tenisky a ešte kvalitnejšie stravu, s ktorou Ti trošku vieme pomôcť.

crossfit

akciove balicky zlavy

Balíček obsahuje:

100% Pure titanium whey San, 2268g

BCAA Fitmiss, 150g

Kreatín monohydrát Applied Nutrition, 250g

Wod Recovery Adaptogens Scitec Nutrition, 90tbl

Šejker Ružový Alpha Bottle, 700ml

Prečo tento balíček?

Crossfit nie je šport pre každého. Navyše nemá jasne definované zaťaženie. Napriek tomu musíš byť všestranne zdatná čo je veľmi náročné najmä po fyzickej stránke. Vybrané produkty Ti pomôžu dosiahnúť Tvoje vysnívané méty.

teamové športy

teamove sporty zlavovy balicek gym-queen

Balíček obsahuje:

Critical Whey Applied Nutrition, 2270g

Opti-Women Optimum Nutrition, 60tbl

Creatine pure micronised grade PhD, 250g

Daily Amino Cobra, 255g

Raw fusion proteínová tyčinka San, 70g

Šejker Originál Ružový Slim Smart Shake, 500ml

Prečo tento balíček?

Všetky teamové športy sa od seba odlišujú rôznymi faktormi. No niektoré vlastnosti majú spoločné, alebo veľmi podobné. Tento balíček ti pomôže lepšie regenerovať, tým pádom môžeš podávať lepší výkon.

STRAVOVACIE PLÁNY NA MIERU

Súvisiace stránky

Súvisiace produkty